Euro 2020 – wieści przed imprezą

Co roku na arenie międzynarodowej mają miejsce rozmaite rozgrywki sportowe. Jak wszyscy doskonale wiemy największym takim wydarzeniem są mistrzostwa świata w piłce nożnej. Biorą w niej udział reprezentacje z wielu miejsc na Ziemi i to dzięki tej imprezie możemy wyłonić najbardziej utalentowanych zawodników i zarazem najlepszą drużynę w danym turnieju. Na mniejszą skalę ogłaszane jest Euro, w którym jak sama nazwa wskazuje udział biorą drużyny z Europy. Identyczne rozgrywki znajdziemy także na innym kontynencie, przykładem tego będzie Azja na terenach, której przeprowadzany jest Puchar Azji.

Wyniki reprezentacji

W obecnym czasie w naszym, kraju najgłośniej mówi się o przed chwilą wspomnianym Euro. Nasza reprezentacja rozegrała już w eliminacjach kilka dobrych spotkań i zajmuje czołowe miejsce w swojej tabeli, czego nie można powiedzieć na przykład o drużynie z Portugalii, która została zwycięzcą trzy lata temu, a teraz klasyfikuje się na 3 miejscu w tabeli po dwóch spotkaniach, które zakończyły się jedynie remisem. Wszyscy miłośnicy futbolu dobrze wiedzą, o tym że Polacy są uznawani za lidera grupy nie ze względu na aktualną sytuację w tabeli lecz przez naszą obecną formę w drużynie, która odbudowuje się po nieudanym występie w ubiegłym roku na mistrzostwach świata w Rosji. Jest to dla nas bardzo ważne,by pokazać się z jak najlepszej strony i udowodnić sobie, a zarazem całemu światu, że nie przez przypadek znaleźliśmy się w pewnym momencie na 10 pozycji w rankingu FIFA. Mecze te to także okazja by przywitać się w dobry sposób z kibicami przez Jerzego Brzęczka, naszego nowego selekcjonera. W 2016 roku zaszliśmy daleko, co mile zaskoczyło każdego z nas i do tej pory żałujemy, że musieliśmy oddać zwycięstwo drużynie z Portugalii. Miejmy nadzieję, że i tym razem nie będzie gorzej. Jesteśmy w stanie zajść bardzo daleko jeśli tylko skupimy się na grze i nie poddamy się bez walki. Euro 2020 odbędzie się w nico inny sposób niż w ubiegłych latach. W tych rozgrywkach weźmie udział aż 55 drużyn. W porównaniu do poprzedniego liczba zespołów wzrosła aż o 31 reprezentacji. Na dodatek to wydarzenie sportowe nie będzie rozgrywane na terenach jednego lub dwóch miast gospodarzy imprezy, lecz aż na 12 stadionach należących do 12 różnych państw.

Kiedy kolejne mecze?

Jeśli chodzi o naszą reprezentację, to niestety musimy poczekać aż do czerwca, żeby ponownie zobaczyć ich w akcji. Do pokonania zostali nam Izraelczycy, Macedończycy oraz Słoweńcy. Polacy mimo to, iż nie mają przed sobą najprostszych męczy, powinni poradzić sobie z rywalami. Wielu z nas wierzy, że powrócą czasy gdy górowaliśmy w Europie i nie mieliśmy sobie równych. Nasi przeciwnicy mają w swojej kadrze dobrych i zarazem znanych zawodników, którzy potrafią narobić kłopotów niejednej drużynie.

Nie tylko Polska reprezentacja ma coś do udowodnienia, taką drużyną są również Niemcy, po których wszyscy spodziewali, się że zajdą daleko na mistrzostwach. Na własne życzenie odpadli, nie pozostawiając po sobie dobrych wspomnień.

Przyszłoroczne mistrzostwa Europy mogą być nadzwyczaj ciekawe i trzymające w napięciu do samego końca. Nie możemy być pewni jak potoczą się losy reprezentacji, lecz możemy całym sercem wierzyć w sukces naszych rodaków.